Қызылорда облысы,Қызылорда қаласы,№101
орта мектептің математика пәнінің мұғалімі
Мангулова Гүлнұр Қожантайқызы
сыныбы: 7
пәні: математика
Мұғалімнің
ұстанымы: Мен мойныма қандай жауапкершілікті алғанымды сезе отырып,
ұстаздық жұмысымды адал да сапалы жасауға тырысамын. «Адамның адамшылдығы жақсы
ұстаздан болады», - демекші, балаларға адамгершілік пен мәдениеттілікке
білімділік пен мейірімділікке үйретуді мақсат етемін..
Сабақтың тақырыбы: Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті.Бөлшектерді қысқарту тақырыбына есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділігі:
Оқушылардың бойында математикалық білім, білік және дағды жүйесін қалыптастыру.
Оқушыларға теңбе-теңдік және теңбе-тең түрлендіру
ережелерін тұжырымдап, рационал бөлшектердің негізгі қасиетін меңгерту және
рационал бөлшектерді қысқартуға деңгейлік есептер шығару.
2.Дамытушылығы:
Сабақтың барысында оқушылардың ой – өрісін кеңейту, есеп шығару қабілетін
дамыту.
Өрнектің мүмкін мәндер жиынын (ММЖ) және бөлшектің
қасиетін қолдана отырып, оқушылардың білім және білік дағдысын дамыту, өз
бетінше есеп шығару, іздену, шығармашылықпен еңбек ету қабілеттерін
дамыту.
3.Тәрбиелілігі: Оқушыларды
шапшаңдыққа, сұрақтарға нақты жауап беруге, алған білімдерін практикамен
ұштастыруға, өз білімін көрсете алатын қасиеттерін ашуға
Тәрбиелеу
Сабақта
қолданған әдіс-тәсілдер:
- Ой қозғау
- Емтихан алу әдісі
- Өз шешімдерін ұсыну, сұрақ-жауап және талдау
Сабақтың
типі: Меңгерген білімдерін практикада қолдануға бағытталған қайталау
сабақ
Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану ,геометрия
Сабақтың көрнекілігі: Кеспе қағаздар, интерактивтік
тақта, формулалар жазылған слайд,бағалау
парағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтын барысы:
I.
Ұйымдастыру кезеңі
IІ. Үй жұмысын тексеру(Оқушылар үй жұмысын
қасында отырған оқушымен алмасып,
бір-бірін тексереді)
IIІ. Сабақты
пысықтау сұрақтары қойылады(ережелер,анықтама,негізгі қасиеттері)
IV. Ой қозғау
(ауызша есептер)
Ү .Сапалы есептер (бекіту тапсырмалар, оқулықпен жұмыс)
VІ. Жаңа тақырып пен өткен тақырыптың байланысы(«Қайталау
– оқу анасы» сәйкестік тест)
VІІ. Кім шапшаң?(ауызша)
VІІІ.Сергіту
ІХ. Сабақты қорытындылау.
Х. Үй тапсырмасын беру
ХІ.
Бағалау
Далее - в архиве...
|