(Сыныбы:5
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді салыстыру
Сабақтың мақсаты:
•
Білімділік: Оқушыларды бөлімдері бірдей,
алымдары бірдей және бөлімдері де, алымдары да әртүрлі бөлшектерді салыстыра
білуге дағдыландыру. Координаталық сәуле бойындағы кескіндері бойынша бөлшектерді
салыстыра білуге үйрету.
•
Дамытушылық: Іздену біліктілігі мен ой-өрістерін
кеңейтуге, алған білімдерін жүйелі түрде қалыптастырып, шығармашылық қабілеттерін
келешекте пәнді тереңдете оқу қажеттілігін дамыту.
•
Тәрбиелік: Оқушылардың ақыл-ой дүниетанымын
кеңейту, пәнге деген қызығушылықтарын арттырып теориялық материалдың өмірге қажеттілігін
айқындау
•
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап,есептеулер, топтық
есептер
Сабақтың көрнекілігі: Таратпалар, слайдтар,плакаттар
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру: Сәлемдесіп , оқушылардың
назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасы:
•
Жай бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру.
•
№555
•
№558
•
Ауызша сұрақтар
Слайдтағы суреттер арқылы сұрақтарға
ауызша жауап беру
Жаңа сабақ: «Жай бөлшектерді салыстыру»
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер.
2.
Координаталық
сәуле бойында үлкен сан оң жақта, ал кіші сан сол жақта кескінделеді
3.
Бөлімдері бірдей екі бөлшектің қайсысының
алымы үлкен(кіші) болса, сол бөлшек үлкен(кіші).
4.
Алымдары бірдей екі бөлшектің қайсысының
бөлімі кіші (үлкен) болса, сол бөлшек үлкен (кіші).
Дене
шынықтыру минуты
•
«Иә» - алдыға қарай еңкейеміз.
•
«Жоқ» - оңға, солға бұрыламыз.
№560
ауызша
3 топқа берілген есептер
1) № 561
(1, 4,
7) (2, 5, 6) (3, 5, 8 )
2) №564
(1, 4) (2, 5) (3, 6)
3) № 565
(1, 4) (2, 5) (3, 6)
4) № 568
№569 №578
Тапсырма:
•
Бөлшектерді
өсу ретімен жазсаң ежелгі Египедте өмір сүрген грек ойшылының есімін білесің.
Сондай-ақ ол ең алғаш жердің дөңгелек тәріздес екенін де болжаған.
Уйге
тапсырма:
•
№562,
563, 566, 567
Оқушыларды
бағалау
|